Kamera Güvenlik Sistemleri
Takvim

İLKE GUVENLİK 0216 337 33 19, KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ, KAMERA SEÇİMİ, KAMERA SİSTEMLERİ

CCD VE CMOS (Resim algılayıcı, image sensör, chip)  :

 ÖRNEK           GÜVENLİK KAMERASININ İÇ YAPISI

 

CCD veya CMOS algılayıcılar, kamera lensinin ve resim işlemcisinin arasındadır. CCD teknolojisi yakın tarihte kamera endüstrisi için geliştirilmiş ve uzun süreden beri kullanılan bir teknolojidir. Günümüzün yüksek kaliteli kameraları CCD algılayıcı kullanmaktadır. CCD sensörler standart dışı süreçler ile üretildiğinden daha pahalıdırlar, CCD algılayıcılar 365 gün 24 saat çalışabilmesi için tasarlanmış ve üretilmiştir. CCD çalışıp ısındıkça görüntü kalitesi artar, CCD ağır çalışma şartlarında (soğuk-sıcak-nem) en iyi neticeyi verir. CCD alıcıları dünyada belli başlı birkaç firma üretir. Bu firmalar Sony, Samsung, Panasonic, Sharp, LG dir. Bu firmalar arasında, Sony dünyada ilk CCD sensörü üreten firmadır ve en doğal en iyi görüntüyü Sony CCD verir. İlk CCD sensörü ürettiği ve en doğal görüntüyü verdiği için sadece ülkemizde değil tüm dünyada çok yaygın kullanılır. Sharp sensörlü güvenlik kamerası renkleri canlı yansıtır. LG siyah beyaz sensör konusunda ileri düzeydedir.

1/3 SONY CCD RESİM ALGILAYICI1/3 SONY CCD RESİM ALGILAYICI1/3 SONY CCD RESİM ALGILAYICI

1/3 SONY CCD ALGILAYICI 480 TV LİNE

 

CMOS algılayıcılar bilgisayarlarda kullanılan devreleri üretmek için kullanılan teknolojiyi kullanarak üretilirler. CMOS algılayıcılar standart ve yaygın üretim sürecinden dolayı düşük maliyetli olup, özel bileşenlere gereksinim yoktur. CMOS algılıyıcılar, cep telefonu kamerası, webcam, fotağraf makinası gibi kısa kullanımlar için ekonomik bir çözüm olarak üretilmiştir. 365 gün 24 saat enerji altında çalışması için üretilmemiştir. Fiyatı düşük olduğu için ucuz güvenlik kamerası olarak piyasada satımaktadır. Bu nedenlerden dolayı CCD sensör, CMOS sensöre göre pahalıdır. Güvenlik kamerasında gerçek ve profesyonel çözüm CCD sensörlü güvenlik kamerasıdır.

                CMOS RESİM ALGILAYICI              CMOS RESİM ALGILIYICI ARKA

CMOS Resim algılayıcı

 

GÜVENLİK KAMERASI FİYATLARI VE MARKALARI : Fiyatları yükselten en büyük faktör kameranın markasıdır. Aslında güvenlik kamerasının can damarı resim algılayıcı sensördür, ancak Sony, Samsung, Panasonic, Sharp, Lg gibi büyük firmalar, kaliteli sensörleri üretip hem piyasaya dağıtırlar hemde kendi tasarladıkları kameralarda kullanırlar. Bu isimler piyasada satılan en pahalı kameralardır, İsmi geçen firmalar dışında güvenlik sistemleri sektöründe aslında ismi tüketici tarafından belki duyulmuş olabilecek sektöre yön veren ciddi büyük firmalar, bu sensörleri alıp kendi tasarladıkları ve ürettikleri kameralarda kullanırlar, bunun sonucunda kaliteli ve uygun fiyatlı kameralar tüketiciye ulaşmış olur. Bunun yanında merdiven altında üretilen CCD sensörler vardır. Bu ürünlere kesinlikle itimat edilmemelidir. Ne zaman bozulacakları belli olmaz, geri dönüldüğünde muhattap bulunamaz aslında en önemlisi en gerektiği anda işe yaramazlar. Piyasada gezen en ucuz kameralardır.

 

Kamera Güvenlik Sistemleri Kamera Sistemleri Güvenlik Sistemleri
0 Yorum - Yorum Yaz
İletişim

İLETİŞİM

0546 691 41 19

0543 650 34 40

Üyelik Girişi
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78805.8112
Euro6.50886.5348
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret534920